WSZECHMOCNI W SIECI – spektakl w Teatrze Kamienica

 11.05.2026
 arybka

Internet  daje nam ogromne możliwości, ale też może tworzyć złudne poczucie anonimowości i braku konsekwencji. Łatwo jest napisać coś raniącego, kiedy nie widzimy drugiej osoby. Warto jednak pamiętać, że po drugiej stronie zawsze jest człowiek – z emocjami i wrażliwością. To, co publikujemy w sieci, może mieć realny wpływ na czyjeś życie i często zostaje tam na długo. Dlatego ważna jest odpowiedzialność, empatia i odwaga, żeby reagować, gdy dzieje się coś złego.

W ramach profilaktyki anty hejtowej, uczniowie klas 1-3 PALO wzięli udział w spektaklu  pt. Wszechmocni w sieci.

Jest to misyjny spektakl Teatru Kamienica, realizowany z myślą o młodzieży. Sztuka porusza bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazuje konsekwencje, o których powinno się mówić głośno.

Twórcy proponują młodym widzom emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych, zdecydowanie wykraczającą poza moralizatorskie tony.  Skłaniają do refleksji oraz zadania sobie wielu pytań.

Wyjście do teatru było nie tylko okazją do kontaktu ze sztuką, ale przede wszystkim ważnym elementem działań profilaktycznych i wychowawczych, związanych z odpowiedzialnym korzystaniem z internetu oraz budowaniem bezpiecznych relacji w świecie online.